Anabolik Steroid Çeşitleri

Anabolik steroidler daima en fazlaca tercih edilen steroid olurken kendi içinde da sınıflara ayrılmaktadır. Bu aşamada kullananların bu sınıfların tamamını incelemesi ve yapısı açısından kendisine en uygun olanları belirlemesi gerekmektedir. Anabolik steroid çeşitleri günümüzde 4 ana gruba ayrılmaktadır. Bu sebeple de bu grupların tamamının en iyi şekilde araştırılması gerekir.

Testosteronlar

Erkeklerde cinsel hormon olarak malum testosteron birçok yönden vücut geliştirmede etkilidir. Bu aşamada testosteron hormonunun androjenik olan kısmı prostat ve testis şeklinde ürüme bölümlerinin doğru bir şekilde gelişimden görevli olurken anabolik kısmı erkeklerde kas kütlelerinin gelişiminden mesuldür. Bu da vücut geliştirme ile uğraşan ve vücutlarındaki kas kütlesini arttırmak isteyen kişiler için bulunmaz bir fırsattır.

Genel olarak bu biçim anabolik steroidler reçeteli olarak doktorlar tarafınca verilmektedir. Bilhassa vücutlarında çeşitli sebeplerden dolayı testosteron hormonu miktarı azca olan kişiler için en doğru ürünlerden birisidir. Cinsel salığın yanı sıra kas oluşumuna da tesir ediyor olması erkekler için ne kadar mühim bir hormon bulunduğunun da en büyük göstergelerinden birisidir.

Testosteron Türevleri

Testosteronun türevi olarak adlandırılan ürünler de vücut geliştirme içinde bol miktarda kullanılmaktadır. Bu aşamada Testosteron Enanthate isminde steroid atletler ve vücut geliştiriciler tarafınca en fazla kullanılan steroid türüdür. Hem vücut içindeki kas oluşumunda hem de yağların erimesinde fazlaca büyük bir tesir göstermektedir.

Testosteron türevlerinden bir diğeri olarak Testosteron Cypionate gösterilebilmektedir. Bu ürün de anabolik steroid çeşitleri içinde bol miktarda kullanılmaktadır. Bu ürün sporcular içinde güç kazanımı ve kasların boyutlarının arttırılması için tercih edilmektedir. Bu tesiri sebebiyle son dönemde kısa sürede daha iyi bir görünüm için birçok şahıs bu steroidi tercih eder.

Son olarak testosteron türevleri içinde Testosteron Suspension türü yer almıştır. En eski testosteron türevlerinden birisi olarak gösterilen bu tür, kas hücrelerinde depolanan glikojeni büyük oranda arttırmaktadır. Sporcular tarafınca da en kuvvetli steroidlerden birisi olarak görülürken kullanım sonrasında 2-3 günlük süre zarfında tesirini göstermeye devam etmektedir. Bu sebeple kullanımına fazlaca dikkat edilmesi gerekir.

Dihydrotestosteron

Anabolik steroidler içinde Dihydrotestosteron da en fazlaca tercih edilen ürünlerden birisidir. İsmi ve söylenişi son aşama zor olduğundan özetlemek gerekirse DHT denilmektedir. DHT anabolik steroid çeşitleri içinde cinsel sağlığa en büyük tesirleri gösteren ürünlerden birisidir. Bu aşamada DHT kullanımı sonrasında cinsel gelişimi elde eden genlerin aktiflik düzeyleri süratli bir şekilde terfi edecektir. Bu da kişilerin cinsel gelişimi ve performansı mevzusunda büyük bir katkı sağlar. Bunun yanında vücut geliştirme ile uğraşan kişilerde kasların büyümesini fazlaca ciddi şekilde sağlamaktadır. Erkeklik hormonunu en kuvvetli şekilde etkileyen bu ürün sesin kalınlaşmasını, vücut tüylerinin büyümesini ve bazı kişilerde sivilce oluşumunu ortaya çıkarmaktadır. Son aşama kuvvetli olan ürünün kullanımına dikkat edilmesi son aşama önemlidir.

Nandrolone

Anabolik steroidler içinde son olarak grup olan Nandrolone grubu, sporcular tarafınca fazlaca iyi bir halde bilinmektedir. Genel olarak anabolik steroid çeşitleri içinde ağızdan alınabilen ender ürünler bu grupta yer almıştır. İğne kullanımından çekinen ya da tehlikeli bulunduğunu düşünen kişiler bu anabolik steroid gruplarını güvenli bir şekilde ağızdan kullanabilirler. Bu ürünleri kullanırken kişiler tesirleri daha düşük seviyelerde olduğundan gün içinde birkaç kez kullanmak durumundadır. 50 yılı aşkın süredir bu ürünler sporcular tarafınca kullanılırken günümüzde kürlerde de kendisine yer bulmaktadır. Bu durumların tamamı düşünüldüğünde fazlaca uzun süredir kullanılan popüler bir steroid türü olarak gösterilebilir.

Takip Et

Steroid Sp

Steroid Sp at Steroid Sp
Steroid kullanımı her geçen gün artış gösterirken steroidler hakkında bilgi veren kaynaklara ihtiyaç da hızlı bir biçimde yükseliyor. Bu doğrultuda sitemiz steroidlerin bilinçsiz bir biçimde kullanımı sonrasında ortaya çıkabilecek olan sorunları çok iyi bildiği için elinden geldiğince sporculara en iyi şekilde steroid kullanımı hakkında bilgi vermeyi amaçlıyor.
Steroid Sp
Takip Et

0 Yorumlar

Bir Yorum Yaz

* Doldurulması zorunlu alan.