Anabolik Steroid Nedir Faydaları Zararları

Anabolik Steroid Satın Al

Sporcular artık spor yaparken gelişimlerinin oldukça daha süratli bir halde gerçekleşmesini istemektedir. Bu aşamada birçok değişik yöntem kullanılabilirken vücut için lüzumlu olan maddelerin dışarıdan alınması en fazla kullanılan yöntemdir. Tamamlanmamış olan proteinin dışarıdan alınması için kullanılan protein tozları ilk etapta belirli miktarlarda kas gelişimi için kafi olabilirken ileri düzey sporlarda yetersiz kalmaktadır. Bu aşamada kişiler steroid kullanımına başlarken birkaç ay içinde tamamen istenen vücuda haiz olunacaktır. Bu aşamada eğer kişiler steroid seçimlerinde anabolik steroidler arasından seçimlerini yaparsa oldukça ciddi etkisinde bırakır kazanabilmektedir. Birçok hastalığın tedavisinde de kullanılan bu biçim steroidler kısa süre içinde etkilerini ortaya çıkarırken sporcular bu etkilerden son aşama memnun olmaktadır. 

Anabolik Steroid Nedir?

Steroid türleri içinde en oldukça kullanılanlardan birisi olan anabolik steroidler son aşama kolay bir kullanım seçimi olan ve tesirleri net bir halde görülebilen steroidler. Bu steroidler erkeklerde en mühim hormon olarak gösterilen testosteron hormonunun salgılanmasını arttırırken içinde ne olduğu ile beraber bu hormonun eksikliğini oldukça kısa bir süre içinde kapatmaktadır. Testosteron içerikli olan ürünler anabolik steroid olarak anılırken bu ürünler genel olarak belirli bir yaşı geçmiş olan adamların kas gelişimlerinde ya da cinsel sağlıklarında problem olması durumunda verilmektedir. Buna ek olarak belirli bir yaşı geçmesine karşın ergenliği başlamamış olan küçüklere da kontrollü halde doktorlar tarafınca verilebilmektedir.

Bu aşamada vücuda yüksek oranda testosteron girişi olurken vücut geliştirme için de son aşama önemlidir. Bu sebeple anabolik steroidler birçok sporcu tarafınca tertipli olarak kullanılmaya başlanırken genel olarak enjeksiyon yöntemi ile vücuda alınmaktadır. Bazı alternatif ilaçlarda tablet hali de söz mevzusu olurken en büyük etkisinde bırakır genel olarak enjeksiyon yöntemi ile vücuda alımlarda geçerlidir. Sadece bazı kişiler iğne kullanırken son aşama fazla güçlük yaşadığından tabletler oldukça iyi bir alternatif olmaktadır. Bu ürünlerin oldukça büyük faydalarının yanında zararları da olabilmektedir. Bu sebeple genel anlamda kür yapılarak kullanılırken zararlarının minimum seviyeye indirilmesi sağlanmaktadır.

Anabolik Steroidin Yararları

Vücut geliştirmenin en olmazsa olmaz malzemelerinden birisi olan anabolik steroidler ilk olarak yüksek oranda kaz kazanımı için kullanılmaktadır. Vücuda giren yüksek oranda testosteron kas oluşumunu en üst seviyede tetiklerken bu sayede kişiler yağsız bir halde kas kazanımını sağlayacaklardır. Bu da kişilerin kas oranlarında oldukça büyük bir artış anlamına gelmektedir. Bir taraftan yanında kullanılan öteki ürünler ile beraber yağ yakımı da sağlandığında kişiler kısa süre içinde oldukça görkemli bir fiziğe kavuşmaktadır. Buna ek olarak kişilerde idman performansını da oldukça ciddi halde arttırmaktadır. Bu sayede kişiler sporlarını yaparken en ağır ritmde dahi oldukça başarı göstermiş bir performans ortaya koyabilirler. Bu da gelişimlerini en iyi şekilde etkileyecektir.

Anabolik Steroidlerin Zararları

Birçok steroidin yan tesirleri olurken anabolik steroidler için de yan etkisinde bırakır söz mevzusu olmaktadır. Bu yan etkisinde bırakır içinde en önemlisi bu ürünlerin kalbi ciddi halde zorlamaktadır. Bu da yanlış kullanımlarda kalp krizine kadar varan sorunları ortaya çıkarırken bunun yanında böbrekleri ve karaciğeri de oldukça fena bir halde etkilemektedir. Bunlara ek olarak erkeklerde saldırganlık ve sivilce oluşumu şeklinde erişkinlik sorunlarını da tetiklemektedir. Bir taraftan bu ürünlerin kullanımı östrojen oluşumunu da tetiklediğinden erkeklerde cinsel problemler ortaya çıkabildiği şeklinde göğüslerde tehlikeli oranlarda büyümeler de yaşanabilmektedir. Bu sebeple kişiler bu ürünleri kullanırken dozlarına oldukça dikkat etmek zorundadır. Buna dikkat ettikleri takdirde ve çeşitli kürler ile kullandıklarında yan etkisinde bırakır minimum seviyede kendisini gösterecektir.

Takip Et

Steroid Sp

Steroid Sp at Steroid Sp
Steroid kullanımı her geçen gün artış gösterirken steroidler hakkında bilgi veren kaynaklara ihtiyaç da hızlı bir biçimde yükseliyor. Bu doğrultuda sitemiz steroidlerin bilinçsiz bir biçimde kullanımı sonrasında ortaya çıkabilecek olan sorunları çok iyi bildiği için elinden geldiğince sporculara en iyi şekilde steroid kullanımı hakkında bilgi vermeyi amaçlıyor.
Steroid Sp
Takip Et

0 Yorumlar

Bir Yorum Yaz

* Doldurulması zorunlu alan.